تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

انواع تابلوهای حروف برجسته با دستگاه حروف ساز

پربازدیدها 

 سایت های تجاری بازرگانی صنایع / Posted 2 سال ago by اِنی کاظمی / 787 views

تابلوهای حروف ساز یکی رایج ترین روش های تبلیغات و جلب دقت مشتریان است . از این تابلوها به صورت گسترده ای در مغازه ها و مرکز ها تفریحی به مراد جلب اعتنا , استفاده می‌شود . تابلوهای حروف پر رنگ با دقت به جنس مواد به کار رفته در ساخت , به تیم های مختلفی تقسیم می گردند و با استفاده از دستگاه حروف ساز یا این که به عبارتی چنلیوم ( که به نادرست چلنیوم هم گفته می گردد ) ساخته می‌شوند . با ما همراه باشید تا به‌دنبال به بررسی هریک از تابلو ها و ریزه کاری ساخت آن‌ها بپردازیم .

به صورت کلی تابلو های حروف پر رنگ دارنده ساختاری دو منتخب می باشند . بخش نخستین آن‌ها را دیواره یا این که کناره تابلو تشکیل می‌دهد که سبب ساز حجم بخشیدن به تابلو شده و آن را پررنگ می نماید . بخش دوم تابلو , راه آن است . چکیده که تراز تابلو را می پوشاند . تابلوها با اعتنا به جنس مواد به کار رفته در ساخت دیواره و شیوه آن‌ها , به دو تیم تقسیم می‌شوند .
حروف پررنگ پلاستیکی

همان گونه که از اسم آن مشخص و معلوم است , جنس این تابلوها اعم از دیواره و منش آن از طلق پلکسی گلس است . استفاده از طلق در دیواره و روش تابلوها سبب ساز پخش همگی جانبه نور و روشنایی از مرحله تابلو شده و در زیبایی هر چه بیشتر آن تاثیرگذار است . در دیر باز برای نور این تابلوها از چراغ های نئون استفاده می شد ولی امروزه با اعتنا به ترقی تکنولوژی , ماژول های SMD جایگزین چراغ های نئون شده‌است . به همین خاطر کیفیت تابلوها ارتقاء یافته و با اعتنا به این که مصرف برق آنان ۶۰ تا ۸۰ درصد کمتر از چراغ های نئون است , ارتفاع قدمت آن‌ها و عملکرد تابلو ارتقاء می‌یابد .

یکی‌از معایب این تابلوها , مقاومت کم آنهاست . استفاده از طلق اگر چه به زیبایی تابلو میافزاید البته سبب به کاهش مقاومت آن خواهد شد . ولی ساخت تابلو با استانداردهای اضطراری قادر است به ارتقاء استحکام آن یاری دهد .
تابلو با دستگاه حروف ساز
حروف پررنگ چلنیوم

حروف پررنگ چلنیوم با اعتنا به فلز به کار رفته در آن‌ها در سه مجموعه طبقه بندی میشوند :
حروف پررنگ چنلیوم
حروف پررنگ لترمکس
حروف پررنگ فلزی

تابلوهای چلنیوم به صورت کلی از زیبایی , عملکرد و استحکام بالایی برخوردارند . حروف پر رنگ چنلیوم دارنده راه و روش پلاستیکی و دیواره فلزی , معمولا از جنس آلومینیوم میباشند . حروف پررنگ لترمکس یکی دیگر از اشکال تابلوهای چلنیوم بوده که پباده سازی دیواره آن متعدد است . در دیواره این تابلو شکافی درنظرگرفته شده که فروغ از آن ساطع شده و جلوه خاصی به تابلو میبخشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.