خانه » Listing » بهترین جراح زیبایی

بهترین جراح زیبایی

پربازدیدها 

 سایت های پزشکی، بهداشت و درمان / Posted 2 سال ago by اِنی کاظمی / 690 views

یک خنده ی زیبا با فرو رفتن گونه در یک یا دو سمت صورت، بیش از پیش زیبا می شود. همه ی ما شیفته ی افرادی می شویم که وقتی می خندند چاله ی کوچکی روی گونه ی آنها می افتد.  این چال زیبا به چهره ی شما معصومیت و جذابیت خاصی می بخشد و چهره افراد را دوست داشتنی تر می کند.

در بعضی از افراد این چال به صورت طبیعی و ژنتیکی در گونه آنها وجود دارد که البته ممکن است در طول زمان این فرورفتگی کوچکتر و در نهایت از صورت فرد محو شود. از زمان های بسیار دور، برجستگی گونه و فرورفتگی کوچکی که هنگام لبخند در آن ایجاد میشود، از معیارهای زیبایی به شمار می رفته اند. شاید بسیاری از زنان در گذشته آرزوی داشتن برخی از این ویژگی ها را داشتند! آرزویی که هیچوقت به آن دست پیدا نمی کردند چون در گذشته امکان انجام جراحی زیبایی صورت وجود نداشت.

خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی امکان انجام انواع جراحی های زیبایی صورت و بدن فراهم شده و جراحی چال گونه یکی از انواع اعمال جراحی زیبایی است که می تواند ملاحت خاصی به صورت دهد و چهره افراد را زیباتر کند.

از اینرو با دکتر محمد علی اکبری، جراح و متخصص زیبایی از آمریکا و بیان گزار کلینیک رز، گفتگویی داشتیم که در ادامه به صورت خلاصه بیان خواهد شد.

 


 آقای دکترمحمد علی اکبری  به عنوان اولین سوال کمی بیشتر دلیل به وجود آمدن چال گونه در صورت توضیح بفرمایید :

دلیل ایجاد چال گونه در افرادی که به صورت ژنتیکی این فرورفتگی را دارند، وجود نوعی معلولیت در عضلات گونه است و شاید به همین دلیل است که چال گونه را به عنوان زیباترین معلولیت در دنیا می شناسند. در این نقص بخشی از پوست که این ناحیه را پوشانده است به بافت همبند زیرین خود گیر کرده و باعث می شود هنگام حرکات صورت (خنده)، چال گونه دیده شود.  این عضله که بنام زایگوماتیک ماژور نامیده میشود  بطور طبیعی از یکطرف به استخوان گونه متصل است و از سمت دیگر به گوشه لب متصل می باشد. به عبارت دیگر هنگام خنده ماهیچه های گونه برجسته میشوند و به سمت بالا می آیند اما در برخی افراد همه ماهیچه ها قادر به برجسته شدن و انقباض نیستند و همین مسئله باعث ایجاد چال گونه می شود.

این صفت از لحاظ ژنیتیکی غالب بحساب می آید یعنی اگر یکی از والدین چال خنده داشته باشند شانس اینکه فرزندان آنها نیز چال خنده داشته باشند، زیاد است.

از نظر شما دلیل استقبال از این عمل زیبایی چیست ؟

شاید بتوان گفت یکی از اصلی ترین دلایل استقبال ، گرایش هنرمندان و افراد مشهور به عمل جراحی چال گونه است ، و به این سبب که هنرمندان و مشاهیر به عنوان یکی از گروه های مرجع و رهبران تعیین سلایق عمومی محسوب می شوند ، تاثیر به سزایی در سلیقه و میل عمومی خواهند داشت.

آقای دکتر لطفا بفرمایید عمل جراحی چال گونه برای چه کسانی توصیه میشود ؟

این نوع عمل جراحی چال گونه برای همه انواع گونه قابل استفاده است. اما بهتر است گونه فرد در هنگام استفاده از این نوع عمل جراحی زیاد چاق و گوشتالو نباشد. اگر برخی افراد به دنبال چال هایی باشند که برجستگی زیاد داشته باشد، از یک نمونه برداری بزرگتر می توان برای برداشتن بخش بیشتری از بافت نرم گونه آنها استفاده کرد.

با استفاده از این عمل جراحی بر روی گونه یک چال ایجاد می شود که در بسیاری از مواقع حتی بدون لبخند زدن نیز برای دیگران قابل مشاهده خواهد بود.

فرآیند عمل جراحی چال گونه به چه صورت انجام می شود؟ و آیا این جراحی همیشگی است ؟

جراحی چال گونه یک عمل ساده است که در انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود در این حالت فرد مراجع هنگام انجام عمل جراحی بیدار است و احساس ناراحتی ندارد. محل چال توسط جراح روی صورت فرد متقاضی علامت گذاری شده و با مشاوره بین جراح و فرد متقاضی ، محل نهایی تائید می شود. سپس در کلینیک یا مطب جراح ، سوراخ کوچکی در داخل دهان به سمت گونه ایجاد می شود و با کاری که جراح روی عضله مذکور از داخل دهان انجام می دهد چال گونه ایجاد می شود. سوراخ ایجاد شده در داخل دهان با بخیه های بسیار ریز که اکثرا جذبی است بسته می شود و فرد متقاضی بعد از مدت کوتاهی به راحتی می تواند تمام فعالیت های طبیعی دهان و صورت را داشته باشد. نکته مثبت این جراحی در آن است که تمام کار از داخل دهان انجام می شود و به هیچ وجه بیرون و ناحیه صورت اثری از جراحی وجود ندارد. این جراحی حدودا ۲۰ دقیقه طول می شکد. و بیمارمی تواند بلافاصله پس از عمل به خانه مراجعت کند. همچنین فرد می تواند فعالیت های عادی خود را معمولاً بلافاصله پس از عمل جراحی شروع کند.

خوشبختانه در ۹۰% مواقع چال گونه ای که با روش جراحی در صورت ایجاد می شود، دائمی است.

درباره اِنی کاظمی :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است