تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

لباس مناسب چیست و چگونه انتخاب می شود؟

پربازدیدها 

 سایت های خدماتی / Posted 2 سال ago by vahid / 889 views

لباس مناسب چیست و چگونه انتخاب می شود؟

 

به دنبال لباس‌هایی نباشید که تنگ‌تر یا گشادتر هستند و شما فکر می‌کنید در آینده قرار است هیکل شما به اندازه‌ای برسد که آن‌ها مناسب تن‌تان باشند. این تفکر غلط است و نوعی هدر دادن هزینه‌ای که برای لباس متقبل می‌شوید:

اگر حین پوشیدن ژاکت یا بلیزر قادر به بستن دکمه‌های آن نیستید آن ژاکت اندازه تن شما نیست. یک سایز بزرگتر انتخاب کنید.

اگر لباس روی تن شما اصطلاحا زار می‌زند، این لباس نیز مناسب تن شما نیست.

1:لباس‌ها را قبل از خرید از پشت سر چک کنید

این مهم‌ترین قدم در انتخاب یک لباس مناسب است که خیلی از افراد آن را انجام نمی‌دهند. یک لباس شاید از جلو خوب به نظر برسد ولی از پشت افتضاح باشد. پس حتما لباس‌ها را کاملا چک کنید:

اگر گوشی همراه شما دوربین جلو دارد آن را با خود به اتاق پرو ببرید و بعد از پوشیدن لباس‌ها چک کنید که آیا از پشت هم اندازه تن شما هستند. آیا از پشت برای بدن شما تنگ هستند و یا خوب روی بدن شما قرار نمی‌گیرند؟

بعد از این که از اندازه بودن لباس از جلو مطمئن شدید بچرخید و پشت به آینه بایستید. دوربین جلو را روبروی خودتان گرفته و به سمت پایین، در این مرحله شما باید قادر باشید تصویر خوبی از پشت لباس را در گوشی ببینید.

لباس زنانه آویستا

آینه‌های کوچک جیبی هم مناسب این کار هستند.

با مد پیش نروید

لباس مناسب چیست و چگونه انتخاب می شود؟

 

شاید بخواهید همیشه به‌ روز ترین‌ها و جدیدترین‌های مد و استایل را به تن کنید ولی شاید برخی از آن‌ها روی تن شما جلوه خوبی نداشته باشند. به دنبال این باشید که تیپ شخصی خودتان را بسازید و آیتم‌ها را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

مثلا اگر خیلی لاغر هستید و لباس‌های خیلی گشاد مد است دلیلی ندارد به خاطر مد، تیپ خودتان را خراب کنید و لباس‌های گشاد بپوشید.

از طرف دیگر اگر بدن شما گلابی شکل است و شال‌های حجیم مد شده است می‌توانید از این فرصت خوب استفاده کنید و دو برابر خوش تیپ شوید.

۲- لباس مناسب انتخاب کنید

به دنبال رنگ‌هایی باشید که با پوست شما همخوانی دارند

به دنبال رنگ‌هایی باشید که با پوست شما سازگاری دارند نه اینکه صرفا مورد علاقه شما هستند:

افرادی که پوستی با رنگ گرم دارند بهتر است رنگ‌های گرم و افرادی که پوستی با رنگ سردتر دارند بهتر است رنگ‌های سرد را استفاده کنند.

رنگ‌هایی را انتخاب کنید که ست هستند. این رنگ‌ها به هیچ وجه با هم ست نیستند: بنفش و زرد، آبی و نارنجی، قرمز و سبز.

سعی کنید یک رنگ از یک لباس پایه را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و بقیه رنگ‌ها را با آن ست کنید‌. در لباس‌ها رنگ‌های روشن، مشکی، خاکستری تیره و قهوه‌ای روشن یا تیره و طوسی مناسب‌ترین رنگ‌ها هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.