تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چگونه به سرعت خانه مناسب خود را پیدا کنیم؟

پربازدیدها 

 سایت های املاک / Posted 2 سال ago by isfahan / 1015 views

پیدا کردن خانه مناسب برای خرید یا اجاره امروزه به یکی از درگیری های اصلی بسیاری از خانواده ها تبدیل شده است. از سویی از آنجا که محیط زندگی برعملکرد و آرامش و روحیات انسان ها تاثیر فراوانی دارد و بستر بسیاری از فعالیت های آن هاست ؛ فراهم کردن محیط زندگی مناسب لازم و ضروری به نظر میرسد.از سوی دیگر هزینه بالای تهیه مسکن که ریسک ضرر را در این امر بسیار بالا برده است سبب شده که افراد دقت و احتیاط ویژه ای در امر این خرید به خرج دهند. با این وجود یافتن خانه ای با قیمت امکانات ، شرایط و… مناسب با مشکلات فراوانی همراه است. بخش زیادی از این مشکلات به سیستم سنتی جستجوی مسکن مربوط است. در این مطلب قصد داریم با بیان نواقص سیستم سنتی و معرفی سیستم جدید جستجوی ملک و راهکار های استفاده بهینه از آن شما را در امر یافتن خانه مناسب یاری کنیم لازم به ذکر است که برای آشنایی شما با این سیستم ما به معرفی ابزار ها و قابلیت های این سیستم در قالب سایت قدرتمند melk.net میپردازیم. این مطلب مناسب افرادی است که قصد رهن و اجاره آپارتمان ، خانه مسکونی ، ویلا ، مغازه و… و یا خرید و فروش ملک را دارند.

سیستم قدیمی سیستم بیکارها
تا چند سال قبل وقتی یک نفر قصد خرید یا اجاره ملکی را داشت باید بخش قابل توجهی از وقت و انرژی خود را به صورت زیر به آن اختصاص داده تا در نهایت به نتیجه ای حداقلی دست میافت.
1- او باید پس از کار روزانه همراه با خستگی و بی حوصلگی در دل ترافیک شهری به محله هایی که احتمال میداد خانه مناسب را در آن ها بیابد میرفت و در آنها به دنبال مشاورین املاک میگشت.
2- هر یک از مشاورین املاک موارد محدودی را در اختیار داشتند فلذا مشتری میبایست برای بدست آوردن تعداد قابل قبولی از موارد به تعداد زیادی از مشاورین املاک مراجعه میکرد.حال احتمال تعطیل بودن بعضی از آنها در ساعات مراجعه مشتری را هم در نظر داشته باشید.
3- خیلی اوقات ممکن بود که مالکان در ملک حضور نداشته باشند و مشتری مجبور میشد حداقل یک بار دیگر به آن محله برود.
4- موارد زیادی ممکن بود پیش بیاید که به خاطر دستی بودن کار ؛ مشاور مواردی را از قلم بیاندازد یا جزئیات ناکافی و حتی نادرست به مشتری ارائه دهد. ممکن هم بود به خاطر شلوغ بودن آن مرکز مشاور به درستی پاسخگو نباشد.
5- وقت گیر بودن این فرآیند به مشتری اجازه بررسی بیش از چند مورد محدود در روز را نمیداد. فلذا مشتری باید وقت زیادی را برای این امر اختصاص میداد. حال اگر آن فرد مثلا دانشجویی بود که قصد داشت در شهری دیگر برای خود اتاق یا خانه ای کوچک اجاره کند این مشکلات برای او چند برابر میشد.
ولی امروز ماجرا کمی فرق میکند. امروز اگر کسی قصد خرید خانه داشته باشد میتواند حتی در مترو و اتوبوس در راه برگشت به منزل با چند حرکت انگشت تعداد زیادی ملک را با شرایط و قیمت مورد نظر خود در سراسر کشوربررسی نماید.چطور؟؟؟ در زیر ضمن ارائه نکاتی درباره خرید خانه شما را با این سیستم جدید آشنا خواهم کرد.

از کجا شروع کنیم؟

اولین قدم این است که شما خودتان بدانید که قصد خرید چه جور خانه ای را دارید. برای اینکار لیستی از معیار های خود تهیه کرده و آنها را به ترتیب اولویت مرتب کنید. بودجتان را بررسی کنید و حداکثر مقداری که میتوانید هزینه کنید را مشخص نمایید. اکنون مطابق با معیارهایتان لیستی از محله هایی که احتمال یافتن ملک مناسب در آن ها میرود به ترتیب اولویت تهیه کنید. حالا بخش اینترنتی کار آغاز میگردد.
1- وارد یکی از سایت ها یا اپلیکیشنن های جستجوی ملک مانند melk.net شوید.
2- شهر ، محله یا خیابان و نوع خرید خود مثلا اجاره آپارتمان ، خرید ویلا و… را انتخاب کنید. اکنون شما با لیستی از آگهی ها با مشخصات بالا مواجه میشوید.
3- وارد بخش جستجوی پیشرفته شوید و از بین موارد موجود آنهایی که جزو معیار های شما هستد مشخص کنید. در این صورت تنها آگهی های دارای شرایط شما نمایش داده خواهد شد. در پایین به تعدادی از این گزینه های جستجوی موجود در سایت melk.net اشاره میکنم.
– حداقل و حداکثر قیمت
– حداقل و حداکثر متراژ
– تعداد اتاق
– قدمت ملک
– قابلیت جستجوی یک کلید واژه در آگهی ها
– قابل معاوضه بودن ،
– نو ساز بودن
– تازه بازسازی شده بودن
– رهن کامل بودن
– مبله بودن
– دارای پارکینگ یا آسانسور یا انبار یا آب یا برق و … بودن
– نزدیک به ایستگاه اتوبوس یا مترو یا مونوریل بودن
و …
4- از نقشه املاک استفاده کنید.!!! یکی از قابلیت های اختصاصی سایتmelk.net داشتن قابلیت مشاهده املاک بر روی نقشه است. شما میتوانید املاک را با آیکون های اختصاصی برای آپارتمان ، مغازه ، ویلا و… بر روی نقشه مشاهده کنید. این نقشه میتواند به شما در داشتن دید مناسب نسبت به املاک موجود کمک کرده و از آنجا که مکان ملک امری بسیار مهم در انتخاب آن است این نقشه شما را در مشاهده املاک در مناطق مطلوب یاری خواهد کرد.
4- عکس های آگهی ها را جدی بگیرید. معیار های خود را در عکس های آگهی های عکس دار جستجو کنید. کمی دقت در عکس ها ممکن است شما را از یک بازدید بی جا نجات دهد. مثلا ممکن است که نور خانه برای شما مهم باشد و شما با دقت در عکس های خانه ای که مشخصات آن را پسندیده اید متوجه شوید که اتاق های آن مثلا پنجره مناسبی ندارد یا… در نتیجه نکته ای را که قرار بود پس از بازدید از ملک متوجه شوید را در آگهی متوجه شده اید. البته گاهی هم ممکن است شما مشخصات ملکی را نپسندید ولی عکس آن به دل شما بنشیند و واقعا هم مناسب شما باشد.
5- پس از تهیه لیستی از موارد مورد پسند با مالکان تماس گرفته و به گونه ای با آنان وعده کنید که بتوانید بیشترین تعداد ملک را در کمترین زمان بازدید کنید. این امر هم سبب مقایسه بهتر املاک توسط شما و هم سبب جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی شما میشود.
6- پس از بازدید از هر ملک به خصوص اگر از مکان ملک خوشتان آمده به یکی دو تا از مشاورین املاک آن محل مراجعه کنید. در مرحله اول قیمت حدودی املاک محل را بدست آورید تا از گران فروشی مالک جلوگیری شود. در مرحله بعد میتوانید از آنها تعدادی ملک با مشخصات مطلوب خود سراغ بگیرید. اینگونه اگر به طور مثال شما از خانه ای که در آگهی سایت دیده بودید خوشتان نیاید ولی محله را پسندیده باشید ممکن است مشاور خانه هایی با مشخصات مطلوب شما در همان محله به شما معرفی کند.
در آخر همیشه جانب احتیاط را به خصوص در خرید و فروش رعایت کنید تا مبادا متحمل خسارات فراوان گردید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.