تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

کارآموزی

پربازدیدها 

 سایت های آموزشی / Posted 2 سال ago by mormorak / 1095 views

کارآموزی یک نوع نظام آموزشی است که در آن به کارآموزان با توجه به مهارت‌های مورد نیازشان، آموزش داده می‌شود. دوره‌های کارآموزی شامل مشاغل صنعتی یا آموزش به افرادی که به دنبال مجوز برای فعالیت در یک حرفه هستند، می‌شود. کارآموزان، مهارت‌های مورد نیاز در پیشه خود را در دوره‌های کارآموزی می‌آموزند. معمولاً بیشتر آموزش‌های دورهٔ کارآموزی، در حین کار برای یک کارفرما -که آموزش کارآموز را برعهده دارد- انجام می‌گیرد؛ در عوض آن، کارآموزان نیز پس از کسب مهارت‌های لازم، برای مدت معینی که بر روی آن با کارفرما به توافق رسیده‌اند، کار خود را در محل، ادامه می‌دهند. به منظور پیشرفت بیشتر در دوره‌ها، آموزش‌های نظری نیز در آن‌ها گنجانده می‌شوند که به شکل رسمی در دوره‌های ۴ الی ۶ ساله، در محل کار و همچنین در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای یا دانشگاه‌ها، در حالی که همزمان زیر نظر کارفرما هستند، انجام می‌گیرد.

دانلود گزارش کارآموزی میتواند ایده مناسبی برای دانشجویان باشد.

کارآموزی دوره ای است که دانشجو مطابق با رشته تحصیلی خودش در جایی (با معرفی نامه از طرف دانشکده) مشغول به کار میشود و بعد از گذراندن ساعات مورد نظر، از طرف محل کارآموزی نمره دریافت میکند. و گزارش کار را به صورت جزوه بعد از اتمام کار، تسلیم استاد کارآموزی در دانشکده باید کرد.

اگر دانشجو مقید باشد و به رشته خودش علاقه داشته باشد، بهترین موقعیت برای آماده شدن برای ورود به بازار کار میتواند باشد.

به این صورت که

– با قرار گرفتن در فضای کاری تخصصش و بدون مسئولیت زیاد، با کار آشنا میشود.

– از تجربه متخصصین رشته خودش استفاده میکند.

– با افراد هم رشته خودش آشنا میشود.

– امکان جذب بازار شدن در این مرحله بالا میرود. (اگر در این دوره سنگ تمام بگذاری، احتمال اینکه پیشنهاد کاری به شما بشود خیلی زیاد است)

ضرورت کارآموزي

آموزش عالي هر کشور ، هر اندازه از نظر آموزش هاي تئوريک ( هم کلاسيک و هم مدرن ) قوي باشد ، باز هم در تهيه زمينهرشد اقتصادي و صنعتي نميتواند به تنهايي موفق باشد. همين امر ، گسترش دامنه آموزش و کسب تجربه از محيط واقعي کار راتوجيه مينمايد.

در حال حاضر که دوره مدرک گرايي سپري شده است و جامعه ، صنعت و دانشگاه بايد زمينه هاي لازم براي کسب تجربه مفيدرا براي دانشجويان فراهم سازد.  پذيرش کارآمـوزان از دانشگاهها ، به عنوان کوششـي جهت التـيام شکاف بين نظام آموزشرسـمي با آنچه در صنعت

مي گذرد “عرصه عمل” صورت گرفته  است تا بخشي از خلا آموزشي ، آشنايي با حرف و مشاغل در صنعت را ترميم نموده ، بهتوسعه نگرش دانشجويان نسبت به نظام صنعتي بيانجامد.

وقوف بيشتر دانشگاهها و مراکز آموزش عالي به آنچه که در صنعت مي-گذرد ، آن ها را قادر خواهد نمود ، تا دامنه گسترشاطلاعات و مهارت ها و شناسايي حرف را توسعه ميدهد. علاوه بر اين ، تماس از نزديک کارآموزان با صنعت ، فرصتهاي مناسب رابراي بهره گيري از يافته ها و دانسته هاي آکادميک در موقعيتهاي عملي ، فراهم مينمايد و فرصتهاي مناسبي را جهت استعدادسنجي و به محک نهادن علاقه کارآموزان ، از پي خواهد داشت.

کارآموزي دانشجويان ، با توجه به متداول ترين اسلوب کارآموزي يعني آموزش در محيط حرفه و آموزش در محيط مادي صورتگرفته تا با انتقال آموزش به محيط حرفه و بهره گيري از دانش ناشي از محيط کار ، بتوان حلقه هاي مفقوده را در نظام آموزشدانشگاهي تکميل نمود.

 

 

از انواع گزارش کارآموزی می‌توان موارد زیر را نام برد:

گزارش کارآموزی برق

گزارش کارآموزی عمران

گزارش کارآموزی مکانیک

گزارش کارآموزی حسابداری

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.