خانه » Listing » کاراگاه خصوصی

کاراگاه خصوصی

پربازدیدها 

 سایت های خدماتی / Posted 2 سال ago by اِنی کاظمی / 815 views

نمونه پرینت مکالمات به همراه مکان یابی:

این تصویر یک نمونه کوچک از اطلاعاتی است که اداره آگاهی و قوه قضاییه قادرند از طریق اپراتور تلفن همراه شما به آن دست یابند. هر یک از اپراتورها اعم از ایرانسل،همراه اول و رایتل قسمتی اداری به نام واحد حقوقی دارند که اطلاعات مورد نیاز ادارات پلیس تخصصی و دادگاههای صالحه را تهیه و ارائه می نمایند.
این اطلاعات شامل موارد ذیل می باشد:
۱) تاریخ: این ستون تاریخ هر تراکنش و فعالیت خط شما را ثبت و نمایش میدهد.
۲) ساعت: این ستون ساعت دقیق تراکنش های خط شما را نشان میدهد.
۳) شماره مورد نظر: این ستون شماره شما را که پرینت آن اخذ شده ثبت نموده.
۴) طرف تماس: این ستون هم شماره تلفن طرفی که تراکنش در ارتباط با آن بوده را نشان میدهد.
۵) تماس گیرنده اصلی: در صورتی که شماره طرف بر روی یک شماره دیگر دایورت شده باشد شماره اصلی را نشان میدهد.
۶) سریال گوشی: این ستون شماره سریال گوشی شما را نمایش میدهد.
۷) مدت: این ستون هم مدت مکالمات وردوی با خروجی را نشان میدهد.
۸) شماره بی تی اس: این ستون شماره سریال آنتن های سرویس دهنده سطح شهر که گوشی شما در هر تراکنش از آن سرویس گرفته را نمایش میدهد.
۹) استان: این ستون نام استان محل حضور شما را نمایش میدهد.
۱۰) شهر: این ستون نام شهری که در زمان تماس در آن قرار داشته اید را نمایش میدهد.
۱۱) آدرس: این ستون آدرس دقیق محل نصب آنتن بی تی اس سرویس دهنده اپراتور که در هر تماس از آن سرویس گرفته اید نشان میدهد.

بعنوان مثال ردیف آخر تصویر را ملاحظه نمایید: ردیف آخر نشان میدهد در ۳۱ ماه ۷ سال ۲۰۱۴ پیامکی به متهم ما رسیده است و در زمان دریافت پیامک متهم فراری ما در حوالی محدوده مشهد – بلوار پروین اعتصامی کوچه احد ۱۸ قرار داشته است.
با در کنار هم قرار دادن این اطلاعات به راحتی می توان محل حضور متهم فراری با تقریب چند صد متر را بدست آورد. حال کافی است تماسهای نیمه شب را در تصویر پیدا کنید. مشاهده میکنید ردیف سوم آخرین تماس نیمه شب و ردیف چهارم اولین تماس صبح روز بعد است. این نشان میدهد ادرس ردیف سوم و چهارم که در اینجا مشهد بلوار مطهری شمالی ۴۷ می باشد محل جاخواب (مخفیگاه شبانه) متهم فراری است. حال کافی است عکس متهم را در همین کوچه و اطراف آن به کسبه محل نشان دهید و به سرعت منزل وی را شناسایی کنید.
حال اضافه کنید به امکانات نقطه زنی که نقطه دقیق متهم را روی نقشه نشان میدهد که در انحصار سازمانهای اطلاعاتی می باشد و برای جرائم امنیتی از این امکانات استفاده می شود.
پرینت پیامک های تلفن همراه:
در جرائم سنگین مانند قتل یا جرائم امنیتی برای دستگیری مجرمین از پرینت پیامکهایشان استفاده می کنند. و از این طریق به راحتی آب خوردن متهم را دستگیر و از میان پیامهای رد و بدل شده اش بعنوان مدارک بر علیه وی در دادگاه استفاده می کنند. اضافه کنید به این موارد امکان شنود مکالمات تلفن های ثابت و همراه را. در حال حاضر تلفن همراه هر متخلف و جنایتکاری بزرگترین دشمن وی بوده و در هر لحظه مکان و محل اختفای وی را آشکار می کند. در اخبار روزنامه ها خوانده اید که مثلا یک قاتل فراری ظرف دو روز در شهرهای دور دستگیر شده است. خوب چگونه ممکن است؟ تنها از طریق سامانه های اطلاعاتی نوین مثل تلفن همراه یا پرینت کارت بانکی. ضمنا حداکثر ظرفیت ضبط اطلاعات پیامک و پرینت مکالمات ۶ ماه است و پس از آن اتوماتیک حذف می شود.
یکی دیگر از راههای استفاده برای دستگیری مجرمین همین پرینت مکالمات است. وقتی جسد مقتولی کشف می شود کاراگاهان جنایی اولین کاری که می کنند بررسی تماسها و پیامکهای ورودی و خروجی مقتول است. در نود درصد موارد آخرین فردی که با مقتول تماس گرفته با مقتول با وی قبل از مرگ تماس داشته قاتل بوده یا از چند و چون قتل مطلع است. به همین دلیل اولین حرکت کاراگاه مسئول پرونده قتل دستگیری افرادیست که آخرین تماسها را با تلفن همرا مقتول داشته اند.
ردیابی از طریق کارت عابر بانک:
هر زمان شما کارت عابر بانک خود را درون دستگاه خودپرداز قرار میدهید و در حال اجرای دستورات هستید دستگاه از شما چندین عکس میگیرد و به همراه اطلاعات مبلغ برداشت و تاریخ و ساعت و .. ثبت و ذخیره می کند. در حالت عادی هیچکس با این اطلاعات کاری ندارد اما در زمانی که نیاز باشد بسیار مفید است. مثلا شما کارت عابر بانک خود را گم کرده اید یا به سرقت رفته و وجوهی از آن کسر و برداشت شده است. پلییس ابتدا از طریق سیستم بانکی عابر بانک و تاریخ و ساعت برداشت ها را مشخص می کند و به شعبه مذکوری که از دستگاه خودپرداز ان پولها خارج شده مراجعه ک تصاویر فرد سارق را بدست می آورد که برای دستگیری وی بسیار بدرد بخور است.
حتی وقتی فردی فراریست و شماره تلفن همراهی از وی در دسترس نیست مامورین از طریق سیستم بانکی شماره حسابهای فعال وی را استخراج می کنند و فعالیت های ان حسابها را رصد می کنند. هر زمان فرد فراری از مغازه یا فروشگاهی خرید کند به سرعت محل حضورش شناسایی می شود. به همین جهت جاسوسان بصورت مداوم تلفن همراه و سیم کارتشان را نابود می کنند و هر روز گوشی و سیم کارت جدید تهیه می کنند. همچنین در همه حال از پول نقد استفاده می کنند و به این طریق ردپای الکترونیک خود را پاک می کنند.
در بسیاری موارد متهمین ما که خود را زرنگ و زبل می دانستند هر چند روز سیم کارتشان را دور انداخته و سیم کارتهای جدید تهیه می کردند و به گمانشان هیچکس قادر به ردیابی شان نیست. در حالیکه گوشی تلفن همراه را تعویض نمی کردند و فقط سیم کارت قدیمی را می شکستند و سیم کارت جدید روی همان گوشی سابق می گذاشتند. از آنجاییکه ما شماره سریال گوشی آنها را داشتیم( در پرینت موجود است) لذا به محض اینکه سیمکاراشان خاموش می شد از طریق شرکت اپراتور تلفن همراه شماره سریال گوشی را چک می کردیم تا ببینیم شماره سیمکارتی که روی آن فعال است چیست و به همین راحتی شماره جدیدشان هم در دسترسمان قرار میگرفت.این امکانات در دسترس کاراگاه خصوصی نیز قرار دارد

درباره اِنی کاظمی :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است