تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

امداد خودرو تهران

پربازدیدها 

Posted 2 سال ago by yadollah / 615 views

اگر خودرو شما به هر دلیلی نقص فنی پیدا کرد و دیگر نتوانست حرکت کند، در هر زمان از شبانه روز در تهران با مراجعه به سایت تهران امداد خودرو ، در سریع ترین زمان خدمات امداد خودرو و تعمیر خودرو دریافت کنید.

 

برای شهرستان ها فعلا این امکان وجود ندارد ولی در آینده نزدیک این قابلیت افزوده خواهد شد.

 

طبق آمار در ایران سالانه حدود 900 هزار حادثه رانندگی اتفاق می افتد، شما هر زمان در طول شبانه روز نیاز به امداد خودرو و یا جرثقل و تعمیکار داشتید می توانید با گروه تهران امداد خودرو تماس بگیرید . تعمیرکار سیار ما با خودرو شما کاملا آشنا است و سریع خودرو شما را تعمیر میکند. بنا براین وبسایت تهران امداد خودرو همواره در سختی ها کنار شما خواهد بود.

روال اینطوری است که کارشناسان امداد خودروی ما در زودترین زمان در  محل شما حاضر میشوند و وضعیت خودرو شما را بررسی میکنند، در صورت نیاز به تعمییر تعمیر میکنند و در صورتی که نیاز به انتقال به تعمیرگاه باشد آن را منتقل میکنند.

 

توصیه تیم تهران امداد خودرو: این وسایل را همیشه همراه خودرو داشته باشید

در زمان‌های گذشته که اتومبیل‌ها به اندازه امروز پیشرفته نبودند، همراه داشتن بسیاری از وسایل و ابزارها برای سفرهای بین شهری و حتی درون شهری برای رفع عیوب احتمالی امری ضروری به نظر می‌رسید.

یکی از دلایل این امر تکنولوژی نه چندان پیشرفته خودروهای قدیمی‌تر بود زیرا در این اتومبیل‌ها خبری از سامانه‌های پیشرفته و پیچیده الکترونیکی و کامپیوتری نبود و در نتیجه علم مکانیک با کمی چاشنی الکتریسیته برای تسلط بر بخش فنی یک خودرو کافی بود.

اما امروزه با حرکت صنعت به سمت سامانه‌های الکترونیکی و کامپیوتری، ابزار و وسایلی که رانندگان باید در سفرها همراه خود داشته باشند نیز دست‌خوش تغییراتی شده است.

تفاوت در ابزارهای همراه، از گذشته تا حال

همانطور که گفته شد به دلیل تغییر و پیشرفت تکنولوژی به کار رفته در اتومبیل‌های امروزی در قیاس با گذشته، ابزارها و وسایل ضروری که نیاز بود رانندگان به همراه داشته باشند نیز تغییر کرده است.

در حال حاضر که تمامی خودروهای تولیدی مجهز به سامانه سوخت‌رسانی انژکتوری، واحد کنترل الکترونیک (ECU) و سایر سامانه‌های کنترلی و هدایت الکترونیکی هستند. عیب‌یابی و رفع مشکل فنی ایجاد شده از عهده رانندگان تا حد زیادی خارج است. زیرا این امر نیازمند دانش فنی و تخصصی پیشرفته، ابزارهای خاص و گران‌قیمتی چون دستگاه دیاگ و… است که قاعدتا همراه داشتن آن نه ضرورتی دارد و نه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

در گذشته که اتومبیل‌ها مجهز به سامانه‌های الکترونیکی نبودند، رانندگان با همراه داشتن یک جعبه‌ ابزار و قطعات یدکی حیاتی مانند پلاتین، فیوز دلکو، کوئل، وایر، رله، ترموستات،تسمه پروانه و… می‌توانستند عیوبی چون خاموش شدن ناگهانی خودرو، ریپ زدن، جوش آوردن و… را برطرف سازند.

ضرورت همراه داشتن ابزار و وسایل مهم و حیاتی در خودرو چیست؟

بر اساس آنچه بیان شد و بر خلاف گذشته، در حال حاضر برای این که رانندگان بتوانند در زمان بروز مشکل فنی و خرابی خودرو در سفرهای درون شهری و بین شهری، عیب خودرو را برطرف سازند، نیازمند همراه داشتن وسایلی متفاوت از گذشته هستند.

به طور خلاصه یک جعبه ابزار کوچک که حداقل ابزارها را در خود جای دهد، چراغ قوه، جک، آچار چرخ و لاستیک زاپاس سالم و مثلث هشدار دهنده را باید جزو وسایلی دانست که نیاز است رانندگان خودروهای امروزی در صندوق عقب خودرو همراه داشته باشند.

بروز مشکلات فنی بسیار جزئی و سطحی با همراه داشتن این وسایل و اندکی دانش فنی قابل رفع است اما در زمان بروز مشکلات بزرگ‌تر هیچ کدام از این وسایل و ابزارها کارساز نخواهد بود. در چنین شرایطی همراه داشتن وسایلی که کاملا با بخش فنی خودرو بی ارتباط است منجی رانندگان خواهد بود.

مهم‌ترین وسیله که باید رانندگان همراه داشته باشند چیست؟

می‌توان نتیجه گرفت که در خودروهای امروزی، همراه داشتن وسایل و ابزارهایی فراتر از آنچه گفته شد عملا ممکن نبوده و نمی‌تواند مشکلات فنی را برطرف سازد.

زیرا در این شرایط سه عامل ابزارهای پیشرفته و تخصصی، دانش فنی کافی و همراه داشتن قطعات یدکی می‌توانند در کنار هم راهگشا باشد که هیچ راننده و مالک وسیله‌ نقلیه‌ای نمی‌تواند مجهز به تمامی این وسایل، ابزارها و دانش کافی در سفرها باشد.

پس در زمان بروز ایراد خودرویی، درخواست امداد از شرکت‌های معتبر و رسمی چون امدادخودروایران که با دانش فنی و دسترسی به ابزارهای استاندارد و تخصصی مجهز هستند راه منطقی رفع مشکل است.

امکان برقراری تماس با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه، که این روزها به راحتی در دسترس همگان قرار دارد و مهم‌تر از آن پاوربانک یا شارژر فندکی از جمله حیاتی‌ترین ابزاری است که رانندگان خودروهای امروزی باید با خود همراه داشته باشند تا در زمان بروز مشکل فنی در سفرهای بین شهری یا درون شهری امکان برقراری تماس‌ امدادی انجام گیرد.

گوشی هوشمند و برقراری اینترنت

توصیه اصلی امدادخودرو به مالکین کلیه محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو این است که نسبت به همراه داشتن گوشی تلفن هوشمند همراه و پاوربانک (یا شارژر همراه) در سفرهای درون و بیرون شهری توجه کافی را داشته باشند تا در زمان بروز مشکل بتوانند از طریق اینترنت و اتصال به وب سایت تخصصی پیک خودرو و یا استفاده از اپلیکیشن پیک خودرو، با اطمینان از خدمات امداد خودروهای سایت پیک خودرو برخوردار شوند.

1) اسپری پنچرگیری لاستیک

در یکسری از مسافرت های طولاتی خودرو شما پنچر میشود و شما لیاستیک زاپاس به همراه ندارید و یا اون هم قبلا پنچر شده است.در این مواقع اسپری پنچرگیری شما را نجات میدهد و به وسیله ی آن می توانید درزهای کوچک تایر خودرو خود را درست کنید و به راه خود ادامه دهید تا به اولین مکانیکی میرسید.

 

2) آچار چرخ چهار پر

آچار چرخ های جمع و جور و خیلی خوبی برای خودروهای امروزی درست شده اند که هم جای کمتری از صندوق شما رو اشغال میکنم و هم در مواقع نیاز منجی شما  در راه میشود.

3) خوراکی

در جاده هایی که هوای آن گرم است قطعا همراه داشتن خوراکی هایی مانند شکلات و چیزایی که ذوب میشوند توصیه نمیشود. اما همراه داشتن مقداری آجیل و تخمه هر زمانی در جاده میتواند لذت سفر را چند برابر کند.

4) جعبه کمک‌های اولیه

یکی از ضروری ترین وسایل همراه خودرو قطعا جعبه کمک های اولیه است ولی متاسفانه مشاهده شده است که خیلی ها این را در دستور کار خود نمی گذارند در حالی که با مبلغی اندک میتوان ایمنی خود و خانواده را با این جعبه تضمین کرد.

5) کابل باتری به باتری

یکی از واجب ترین وسایل هر خودرویی میتواند این کابل باشد. در خرید این وسیله پول اضافه بدهید ولی جنس مرغوب را خرید کنید. یه وقتایی خودرو خاموش میشود و بنزین دارد و باتری مشکل دارد ، در این صورت میتوانیم باطری یک خودرو دیگر را باتری به باتری کنیم.

موارد بیشتر را می توانید در مقاله سایت تهران امداد خودرو ( وسایلی که باید همراه خودرو داشته باشی) بخوانید تا در صورت بروز مشکل خودتان بتوانید مشکل خودرو خود را برطرف کنید.

در صورتی که شما به مکانیک سیار هم نیاز داشتید تیم ما همواره  کنار شما خواهد بود.

در این سرویس:

استفاده از روش های کارآمدتر برای سرویس خودرو در ترافیک سنگین تهران منطقی تر است. از این رو سرویس تعمیر خودرو در محل امداد خودرو را به شما معرفی می کنیم که  یک مکانیک سیار آنلاین است که وظیفه آن عیب‌یابی و تعمیر انواع خودروهای ایرانی و خارجی است.

منبع سایت : https://tehran-emdadkhodro.com

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. yadollah می گوید

    ممنونم نظر بدین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.