تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

تجارت الکترونیک

پربازدیدها 

 سایت های آموزشی / Posted 3 سال ago by mormorak / 1227 views

مقاله تجارت الکترونیک – تحقیق تجارت الکترونیک

در تحقیق تجارت الکترونیک به بررسی انواع تجارت الکترونیک میپردازیم.این مقاله شامل ۵۶ صفحه است و با استفاده از منابع داخلی و خارجی تهیه شده است.

بدون تردید استفـاده از اینترنت و کسب و کـارهـای حاصل از این فنـاوری، موجب بروز تحولاتی تازه در تجارت و مفاهیم مرتبط با آن شده‌اند. از جمله این تحولات، تغییرات عمیقی است که در روابط اقتصادی بین اشخاص، شرکت‌ها و دولت‌ها به وجود آمده، به طوری‏که پدیده‌ای به نام کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی را مطرح ساخته است. تجارت الکترونیکى از نمودهاى انقلاب فناورى اطلاعات و ارتباطات در زمینه اقتصاد است.

این سبک از تجارت به دلیل مزایا و منافع بیشماری که براى بشر داشته به سرعت در حال گسترش  می‌باشد، چرا که بسیارى از محدودیتهاى تجارت سنتى را از پیش رو برداشته و نه تنها فرم و شکل ظاهرى تجارت سنتى، بلکه محتواى تجارت را نیز دستخوش تغییرات نموده است. تجارت الکترونیکی براساس معیارهای متفاوت، شکل‌های گوناگونی به خود می‌گیرد. از جمله این معیارها عوامل درگیر در تجارت هستند که موجب شکل‌گیری مدل‌های متفاوتی از این تجارت می‌شوند.

یکی از مدل‌های تجارت الکترونیکی که بر این اساس شکل گرفته است تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده می‌باشد و به تجارت‌های ساده شخصی اطلاق می‌شود که به صورت فردی بین مصرف‌کنندگان انجام می‌گیرد. این نوع تجارت الکترونیکی با رشد بازارها و حراج‌های الکترونیکی به وجود آمده، به‏خصوص در صنایعی که بنگاه‏های تجاری می‌توانند آنچه را که می‏خواهند از بین انواع محصولات به حراج بگذارند. در واقع در این مدل، مزایده‌ها و مناقصه‌های کالا از طریق اینترنت انجام می‌گیرد. این نوع تجارت، مانند نیازمندی‌های طبقه‌بندی شده یک روزنامه و یا شبیه به یک دکه در بازار دست دوم یا سمساری است.

در اینترنت تعداد زیادی مقاله در مورد تجارت الکترونیک وجود دارد که به شرح مقالات تجارت الکترونیک میپردازد.اما این مقاله از نظر کیفی در سطح بسیار بالائی میباشد و برای تحقیق دانشجوئی بسیار مناسب است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.