تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

خانه هوشمند الفا

پربازدیدها 

 سایت های خدماتی / Posted 3 سال ago by خانه ای هوشمند به سبک آلفا / 1273 views

به اعتقاد ما؛

محاسن بسیاری در سادگی وجود دارد , در وضوح , در کارایی , سادگی واقعی یعنی نظم بخشیدن به پیچیدگی و خانه هوشمند ما یک معنای واقعی از چنین ایده آلیست.

هوشمندسازان برای جامعه عمل پوشاندن به این ایده آل خود از تکنولوژی های مرسوم و متداول استفاده نکرده و لذا با خلق یک ساختار جدید، توانسته قابلیت ها و امکانات کاملا بروز و مدرنی را متناسب با سلیقه کاربران خود به امکانات خانه هوشمند بیافزاید.

در باور ما؛

خانه هوشمند یک تجربه است، تجربه ای که با هم خوانی نرم افزار و سخت افزار در کنار هم تعریف می شود. هر چقدر کیفیت و برند سخت افزار و تجهیزات مورد استفاده در این سیستم حائز اهمیت می باشد، نرم افزار یا Interface آن نیز می بایست مهم و تاثیرگذار باشد.

اگر قرار است از یک محصولی در تمام مدت روز و ماه و سال به صورت پیوسته استفاده شود، پس باید سادگی استفاده از این محصول بارزترین صفت مشخصه آن باشد.

در ماه های پایانی سال ۱۳۸۸ همفکری دوستانه یک جمع سه نفره، که دلبستگی به تکنولوژی مخرج مشترک همه علایقشان بود، منجر به شکل گیری یک گفتمان غالب شد، گفتمانی که کنجکاوی و شور و شوق جوانی چاشنی محرکی بود برای بسط و گسترش و پیشبرد آن. هوشمندسازان تصمیم گرفته بود که در عرصه فناوری متفاوت باشد و متفاوت بیندیشید …

بسیاری از دوستان و همراهان استیو جابز در خاطراتشان اشاره کرده اند که جابز با دیدن محصولات و تجهیزاتی که به گمان او پیچیده و غیر مفید بودند، به فکر فرو می رفت و بلافاصله پیشنهاداتی مبنی بر اصلاح و بهینه شدن آن کالا ارائه می نمود، پیشنهاداتی که در پاره ای از اوقات منجر به عرضه محصولات انقلابی ای  چون آیفون و آیپد شد، محصولاتی که قبلاً وجود داشتند اما به این خوبی نبودند.

در نگاه ما هم سیستم ها و محصولاتی که برای هوشمندسازی ساختمان ارائه می شدند به هیچ عنوان کاربردی نبودند، در واقع بیشتر عکس و تبلیغات رنگارنگ بودند تا واقعیت، اشکالات متعدد آنها باعث دردسر بود تا راحتی!

در آن زمان به این نتیجه رسیدیم که دانسته ها و تجربیات خود را محک بزنیم و یا به عبارتی شانس خود را امتحان کنیم. البته پیش بینی روشنی از آینده وجود نداشت و ما حتی نمی دانستیم که در صورت موفقیت و خلق ایده هایمان آیا می توانیم آنها را به بازار آشفته صنعت ساختمان کشور ارائه کنیم.

انتخاب نام شرکت خود نشانی است از علاقه و انگیزه وافر ما به این مهم، ما هوشمندسازان شدیم چون اسامی اختصاری و عجیب و غریب را نمی پسندیدیم و اساساً ما هوشمندسازان شدیم چون لزوماً قرار نیست که مرغ همسایه غاز باشد و پایه علمی مهندسین ما به صورت پیشفرض نادیده انگاشته شود، ما می توانیم هوشمندانه کار کنیم و اثرانگشت خود را در این صنعت بجا بگذاریم.

و اما امروز در ماه های پایانی سال ۹۶ ، شاهد گسترش تیم سه نفره خود به بیش از بیست نفر می باشیم. کسب تأییدیه ها و استانداردهای معتبر بین المللی از جمله گواهینامه های ایزو ۲۰۱۵ : ۹۰۰۱ و ۲۰۱۲ : ۱۰۰۰۴ ، اجرا و تجهیز بیش از ۴۳۰ واحد مسکونی به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان و همچنین راه اندازی و پشتیبانی دفاتر نمایندگی در شهرهای مختلف کشور تنها بخشی از موفقیت های چشمگیر تیم سخت کوش و خلاق ماست.

در ۸ سال گذشته، همواره سعی نموده ایم که همراه و همزمان با تغییرات پرسرعت فناوری در عرصه تکنولوژی، امکانات بهتر و کارآمدتری را به قابلیت های خانه هوشمند اضافه نمائیم تا از این طریق تجربه کاری بهتری را برای کاربرانمان رقم زنیم

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.