تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

فلزیاب

پربازدیدها 

 سایت های تجاری بازرگانی صنایع / Posted 2 سال ago by فلزیاب شیراز / 995 views

با گفتن واژه فلزیاب، ممکن است عکس العمل های مختلفی از مردم خواهید دیدو برخی به کاوش طلا در یک معبد باستانی و عده به امنیت در مناطق نظامی و فرودگاه ها برای شناسایی اشیائ فلزی خطرناک و اسلحه فکر خواهند فکر خواهند کرد و اگر در حال ساخت یا تعمیر یک بنای قدیمی هستید، ممکن است به پیدا کردن لوله ها و کابل های قدیمی زیر خاک فکر کنید.

حقیقت این است که همه این تفکرها درست است. انواع سیستم فلزیاب اکنون وارد قسمتی از زندگی ما شده اند. این سیستم ها در فرودگاه ها، ساختمان های اداری و زندان ها استفاده می شوند تا کسی قادر نباشد با اسلحه وارد این مکان ها شود.

فلزیاب چیست

دستگاه فلزیاب وسیله ای است که برای پیدا کردن اشیاء فلزی پنهان و یا گم شده زیر زمین، دیوار یا اجسام دیگر به کار گرفته می شود. دستگاه فلزیاب میدان مغناطیسی را در اطراف کوئل خود تولید می کند. زمانی که شئ فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار گیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف لوپ خود خواهد شد و آن را شناسایی و اطلاع می دهد.

به هر میزان شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشد عمق شناسایی فلز نیز بیشتر خواهد بود. عمق کاوش در هر فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز متغیر است و کمتر یا بیشتر خواهد شد.

فلزیاب و درصد توانایی تشخیص

هر فلزیاب بسته به نوع طراحی مدار خود داری قابلیت های خاص خود می باشد و درصد توان شناسایی فلزات به تنظیمات فلزیاب بستگی دارد. اینکه تعدادی از افراد با فلزیاب به جستجوی اهداف باستانی و گنج یابی رفته و موفق نمی شوند ارتباطی به درصد توان شناسایی فلزیاب ندارد و موفقیت در این زمینه مرتبط با تجربه اپراتور یا کاربر در محیط های مختلف داشته و کشف گنج یک عملیات حرفه ای است.

فلزیاب ها از سه نوع فناوری استفاده می کنند:

  • فرکانس بسیار پائین
  • القاء پالسی
  • نوسان‌ساز یکنواخت
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.