تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

قالیشویی اقدسیه

پربازدیدها 

 سایت های خدماتی / Posted 3 سال ago by carpet aghdasieh / 1354 views

بایدها و نبایدهای شستشوی فرش:

شستشو و نظافت فرش از اهميت ويژه اي برخوردار است و رعايت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش دستبافت كيفيت اوليه خود را از دست ندهد و حتي الامكان خصوصيات ظاهري و ساختماني خود را حفظ كند. شستشوي فرش به طور معمول، يك بار بعد از پرداخت و بار ديگر پس از طي سالياني چند صورت مي گيرد.برای شستشوی فرش ابتدا باید مطمئن شوید که فرش رنگ پس نمیدهد . زیرا رنگ دادن فرش آسیب جدی به آن وارد میکند . بهتر است برای آسیب ندیدن و حفظ کیفیت فرش انرا به دست متخصصان ما در قالیشویی برف شادی بسپارید.

مراحل شامپو فرش کشیدن

در مرحله اول باید از یک جاروبرقی با مکش بالا استفاده کنید و گرد و غبار را از لا به لای تاروپود فرش خود بیرون بکشید. اگر این گرد و غبار ها در میان پرز ها باقی بماند، ممکن است باعث چرک تاب شدن فرش شما شود.

برای کشیدن شامپوی مخصوص به روی فرش از برس هایی با بافت نرم استفاده کنید، برس های سیمی و یا زبر به تار و پود فرش شما آسیب می زند.. این یکی از نکاتی است که باید بسیار به آن توجه کنید.

برای درست کردن محلول شست و شو حتما از آب ولرم استفاده کنید، آب داغ بافت فرش را دچار آسیب می کند و آب سرد هم قدرت پاک کنندگی زیادی ندارد پس بهترین گزینه آب ولرم است.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم انتخاب شامپو فرش مناسب است. این انتخاب بستگی به جنس فرش شما دارد. شامپو فرش هایی با درصد پایین خاصیت اسیدی و فاقد جوهر نمک برای شما در اولویت هستند.

ما برای شستشوی هر چه بهتر قالیهای شما قالیشویی مجیدیه را پیشنهاد میکنیم.

نحوه شستشوی فرش ابریشمی

فرش ابریشمی به دلیل جنس خاص نخ آن و ظرافت آن در صورت نیاز به شست و شو به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد..

به گونه ای که برای شستشوی فرشها نباید از مواد شوینده و شیمیایی معمول استفاده کرد و نیاز است .

که حتما از مواد شوینده ای استفاده کرد که کاملا طبیعی و با کمترین میزان مواد شیمیایی باشند.

حتی برای استفاده از این مواد شوینده طبیعی هم باید ابتدا شستشوی فرش ابریشمی به صورت تستی در سطح بسیار کمی از فرش انجام شود.

و در صورت موفقیت آمیز بودن می توان از آن مواد شوینده برای شستشوی کل فرش ابریشمی استفاده کرد.

و در صورت عدم موفقیت باید مواد شوینده مورد استفاده تعویض شود.

همچنین فرش ابریشمی به گونه ای است که در صورت فشار و ساییده شدن بسیار آسیب پذیر است .

و موجب از بین رفتن الیاف فرش ابریشمی می شود؛ به همین دلیل شست و شوی آن بسیار ظریف است و نمی توان به هر قالیشویی سپرد قالیشویی جردن بهترین گزینه برای شماست..

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.