تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

قالیشویی برف شادی

پربازدیدها 

 سایت های خدماتی / Posted 3 سال ago by carpet aghdasieh / 1296 views

افزایش عمر فرش در قالیشویی برف شادی

 

فرش های دستباف ایران یکی از زیباترین مزین کننده ها و کفپوش های دنیا به شمار می آید. هنگامی که شما یک فرش فوق العاده با قیمتی بالا تهیه میکنید میبایست آن را تمیز و به خوبی نگهداری کنید.

بلافاصله لکه ها را از روی سطح فرش پاک کنید – شما میتوانید با تمیز کردن سریع لکه ی ایجاد شده با استفاده از یک پارچه ی نخی و مقداری آب خودتان را از بسیاری از مشکلات و آسیب های احتمالی نجات دهید. معمولا هفته ای یکبار باید فرش خود را تمیز کنید. زیرا که قالی ها در استفاده دایمی روزانه مقدار زیادی گرد و خاک و غبار را جذب میکند. فرشتان را به طور منظم هر چند وقت یکبار بچرخانید، با اینکار سمتی که طرف خورشید قرار گرفته است کمتر آسیب میبیند نسبت به طرف دیگر.

برای شستشوی فرش این اثر ماندگار هنرمندان ایرانی باید آنرا به متخصصان این فن سپرد قالیشویی برف شادی در امر قالیشویی دارای سابقه و  تخصص میباشد.

یکی از روش های مهم در حفظ قالی های نفیس مرمت قالیها میباشد که این امر در قالیشویی برف شادی با بهره گیری از استادکاران مرمت قالی ممکن گشته است.

خدمات رفوگری در قالیشویی برف شادی عبارتند از :

ریشه بافی:معمولا در بالا و پایین تمام قالی و قالیچه‌ها ریشه‌های فرش به چشم‌ می‌خورند که درحقیقت همان قسمت‌های ابتدایی وانتهایی تارهای فرش هستند.

گلیم باف:معمولا در بالا و پایین تمام قالی ها و قالیچه‌ها ریشه‌های فرش به چشم‌ می‌خورند که درحقیقت همان قسمت‌های ابتدایی وانتهایی تارهای فرش هستند.

شیرازه دوزی:لبه‌های جانبی مانند قسمت‌های بالاوپایین فرش بیشتر در معرض سائیده شدن و استهلاک قراردارند. لذا هنگام بافت فرش چند تار جانبی قسمت‌های راست و چپ فرشینه را با استفاده از نخ خای پود که از لابلای تارها گذرانیده شده اندبه یکدیگر می تابانند و این عمل رابه تدریج تا خاتمهٔ بافت فرش ادامه می‌دهند. تنها با دوخت و یا تابانیدن یک رشته از کلاف نخی جداگانه، متناسب بارنگ و نوع قالی به دور تارهای جانبی عمل ترمیم و استحکام بخشیدن به لبه‌های فرشینه را انجام می‌دهند. به این عمل دراصطلاح شیرازه دوزی می‌گویند.

رفوگری: درصورتی که تار و پود وپرز فرش به دلیل بیدخوردگی و یا آتش سیگار و یا در اثر اصطکاک ازبین رفته و در نتیجه در فرش سوراخ و یا پارگی ایجادشده باشدمیتوان آنرا رفو کرد. پیش از رفوگری باید فرش راشست و شو نمود زیرا رنگ‌های الیاف و پرزهای فرش و میزان پوسیدگی بیشتر مشخص شود.

قالیشویی برفشادی با بهره گیری از مدرنترین ماشین آلات صنعت قالیشویی و مجرب ترین کارگران و استادکاران این صنعت تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد شما عزیزان دارد.

 

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.