تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

قالیشویی ساوین

پربازدیدها 

 سایت های خدماتی / Posted 3 سال ago by carpet aghdasieh / 1263 views

نحوه تمیز کردن تابلو فرش:

 

به صورت کلی می‌توان گفت تابلوفرش‌ها نیاز به شست و شو ندارند. اگر به هر دلیلی احساس کردید تابلوفرشتان کثیف شده، از مراکز قالی‌شویی‌ معتبر که در زمینه شستن تابلوفرش نیز تخصص دارند، کمک بگیرید. اما اگر چنین مراکزی را سراغ ندارید و یا مایلید خودتان این کار را انجام دهید، ابتدا تابلو را از قابش جدا کنید. سپس روی تابلوفرش را با جاروبرقی که دهانه‌اش تمیز است جارو بزنید تا ذرات گرد و غبار از بین برود. سپس مقداری شامپو فرش را در آب سرد حل کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ که در این محلول غلتانده‌اید، سطح آن را بسایید. برای خشک شدن، باید تابلو فرش را روی زمین، در محیط نسبتا گرم بگسترانید تا رطوبتش تبخیر شود. این کار اجازه نمی‌دهد رنگ‌های آن در همدیگر بلغزند و ادغام شوند. هرگز تابلوفرش را روی طناب پهن نکنید. چون ممکن است کش بیاید و از ریخت بیفتد. پهن کردن تابلوفرش زیر نور مستقیم آفتاب هم پسندیده نیست. و بایستی آنرا بصورت پشت و رو زیرنور غیر مستقیم قرار دهید.
بهترین روش برای گردگیری روزانه تابلوفرش، استفاده از برس گردگیری جاروبرقی است.
تنها تابلو فرشهای معتبر است که امکان شستشو با آب و صابون را دارد، بهترین روش برای شستشوی قالی سپردن آن به قالیشویی میباشد قالیشویی ونک دارای تخصص بالا در زمینه شستشوی انواع تابلو فرش میباشد.

شستشوی فرش نفیس

شست‌وشوی فرش‌های قدیمی و فرش‌هایی که توسط انگشتان هنرمندانه اساتیدی بزرگ بافته شده و در دل تاروپود آن‌ها، خاطره‌های بسیار وجود دارد بسیار حائز اهمیت استبه شما توصیه می‌کنیم وقتی به آگهی‌های چاپ شده قالیشویان در نیازمندی‌های روزنامه‌ها نگاه می‌کنید و یا با مشورت با دوستان و آشنایان خود، یکی از قالیشویی‌های شهر خود را انتخاب می‌کنید، بهتر است قبل از دادن آدرس به قالیشویی و تحویل فرش‌های خود به آن‌ها، کمی حوصله به خرج داده و تحقیق بیشتری در مورد تخصص قالیشویی برا شستن قالیهای نفیس به عمل آورید قالیشویی پاسداران دارای مجوزهای لازم و تخصص در امر قالیشویی میباشد.

شستشوی فرش ابریشم طبیعی:

جهت شستشو لکه روی فرش ابریشم میتوانید پارچه را به نوشابه آغشته کنید و سپس به قالیشویی با پارچه ای تمیز بپردازید.
جهت قالیشویی فرش ابریشمی میتوانید از سرکه سفید هم برای حذف لکه استفاده کرد.سپس فرش ابریشمی را شستشو داده و بعد از آن بگذارید به طور طبیعی خشک شود.(از سشوآر و وسیله های حرارت زا برای خشکشویی فرش استفاده نکنید )
(نکته: جهت شستشو فرش ابریشمی از آب سرد یا ولرم استفاده کنید زیرا آب داغ باعث کوچک و محو شدن رنگ ها و همینطور  آسیب میشود.)

بهترین راه برای شستشوی فرش ابریشمی سپردن آن به دستان توانمند و باتجربه پرسنل ما در قالیشویی پونک میباشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.