تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نمای اسپایدر آکات

پربازدیدها 

 سایت های تجاری بازرگانی صنایع / Posted 3 سال ago by امیر خسروی / 1439 views

نمای اسپایدر یکی از زیبا ترن و مدرن ترین نماهای ساختمانی است که امروز در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. نمای اسپایدر داری سیستم های متنوع ای است که عبارتند از نمای اسپایدر کابلی, فین گلس, خرپا. شیشه به عنوان مهم ترین عامل در تعیین قیمت نمای اسپایدر نقش دارد و شیشه های به کار رفته در نمای اسپایدر باید از نوع سکریت و لمینیت شده باشند تا در صورت بروز حادثه شیشه شکسته شده شکل خود را حفظ کند. نمای شیشه ای اسپایدر با توجه به نوع سازه پشتیبان و ابعاد شیشه قیمت های متفاوتی دارد. قیمت قطعی برای نمای اسپایدر تنها هنگامی قابل محاسبه است که شیشه اسپایدر ابتدا بر اساس شکل و ساختار ساختمان طراحی شود و در مرحله بعد با توجه به طرح نمای اسپایدر و شرایط مالی پروژه مناسب ترین سیستم پشتیبان نمای شیشه ای اسپایدر انتخاب شود و قیمت متریال به کار رفته در نمای اسپایدر تعیین گردد. spider glass façade

وبسایت رسمی نرده آلومینیومی آکات www.akat-steel.ir

وبسایت رسمی نمای اسپایدر و نمای کامپوزیت آکات www.akat-co.com

نمای اسپایدر چیست؟

نمای اسپایدر یکی از انواع نماهای شیشه ای ساختمانی است که به صورت شبکه ای از پنل های شیشه ای طراحی و اجرا می شود. نمای اسپایدر دارای سیستم ها متنوعی است که با توجه به کاربری ساختمان و محدودیت بودجه در اجرای نما از آنها استفاده می شود. علت اینکه این مدل نمای شیشه ای را اسپایدر یا عنکبوتی نامیده اند به دلیل شکل ظاهری نما و چیدمان سیستم ها نگهدارنده پنل های شیشه ای و اتصالات استیل متصل کننده پنل های شیشه ای به شاسی و سازه پشتیان نمای اسپایدر است که شبیه به عنکبوت و تارها عنکبوتی است. انواع نمای اسپایدر به سیستم های نمای اسپایدر فین گلس, نمای اسپایدر کابلی, نمای اسپایدر خرپا تقسیم می شود. نمای اسپایدر یکی از مقاوم ترین نماهای ساختمانی در برابر زلزله و طوفان است این مقاومت به دلیل معلق بودن پنل های شیشه ای در سازه نگهدارنده نما است. نمای اسپایدر ترکیب زیبای از شیشه و فلز است که سازه ای شیشه ای و یک پارچه را برای نمای ساختمان ایجاد می کند.

نمای اسپایدری کابلی,نمای اسپایدر فین گلس,نمای اسپایدر استیل

نمای اسپایدر سیستم کابلی cable truss system

نمای شیشه ای اسپایدر کابلی در عین انعطاف پذیری عالی از استحکام بالایی نیز یرخوردار است و ویژگی های مذکور امکان نصب ورقه های شیشه ای بسیار بلند را آسان می سازد کابل ها طوری طراحی شده اند که به لحاظ زیبایی شناسی کمترین اشکال را وارد می سازند.

نمای اسپایدرنمای اسپایدر کابلی

نمای اسپایدر سیستم فین گلس point support glass finwalls

نمای شیشه ای سیستم فین گلس از ورق های شیشه ای که بر روی زمین تکیه و نصب می شوند یا اینکه معلق نصب می شوند و بهر گیری از بست های شیشه ای (fin) که ساخت ترکیبی دارند نمایی زیبا و تمیز را ارائه می دهند (fin) مذکور قابلیت نصب افقی و عمودی دارند سر (Austfix) فشار ناشی از خم شدن در گوشه های پنل شیشه ای را کاهش می دهد که این امر در نهایت به افزایش عمر پنل و به دنبال آن افزاش عمر نمای اسپایدر شیشه ای ساختمان می انجامد.

نمای شیشه ای اسپایدرنمای شیشه ای اسپایدر فین گلس

نمای اسپایدر سیستم خرپا نمای اسپایدر استیل metal frame facade

شیشه های اسپایدری به طور مستقیم به قاب های فلزی وصل شده اند. قاب ها ممکن است عمودی و یا افقی باشند و ساختار سقف را بپوشانند و یا نپوشانند و به هر صورت آنقدر استحکام دارند تا بتوانند وزن شیشه ها را به خوبی تحمل کنند. این سیستم یکی از ارزان ترین نماهای اسپایدر است و طراحی آن از سایر نماهای اسپایدری آسان تر است.

نمای اسپایدر شیشه اینمای اسپایدر استیل

دیتایل شیشه اسپایدر

به جراعت می توان گفت که برآورد وزن سازه در نمای اسپایدر کاری به شدت دقیق و تخصصی است. ارائه دیتایل های شاسی کشی و همچنین نقشه های مدول بندی جام های شیشه ای باید با دقت فراوان انجام شود. درصورتی که در محاسبه انداره مدول بندی و ابعاد شیشه ها و فاصله سوراخ کاری شیشه ها اشتباهی رخ دهد و دیتایل های نمای اسپایدر دچار خطا شود خسارت بسیار سنگینی به روند اجرای نمای اسپایدر وارد می شد که به راحتی قابل جبران نیست.

روش اجرای نمای اسپایدر

روش کلی اجرای نمای اسپایدر در مجموعه مانند سایر نماهای شیشه ای است بدین صورت که در ابتدای کار نقشه بردار از محل اجرای نمای اسپایدر اندازه برداری کرده و پس آن ابعاد را به طراح نما داده در این مرحله طراح نمای اسپایدر با توجه به نوع شاسی نگهدارنده جام های شیشه ای و اسکلت اصلی ساختمان اقدام به طراحی نمای اسپایدر کرده و نقشه های زیر سازی و نقشه های جام های شیشه ای را به مسئول اجرای نما تحویل می دهد. در مرحله بعد تکنسین های مجری سازه نگهدارنده نما اقدام به ساخت این سازه کرده این سازه که همان استراکچر نام دارد می تواند از انواع فلزی مانند لوله و یا پروفیل استیل, آلومینیوم و آهنی باشد که به این سیستم خرپا می گویند و یا از سیم ها و کابل های استیل و گالوانیز استفاده شود که به این سستم کابلی می گویند و یا از جام های شیشه ای سکریت و لمنیت شده به ضخامت 20 میلیمتر به بالا استفاده شود که به آن فین گلس می گویند. این مرحله مهم ترین قسمت اجرای نمای اسپایدر است از این بابت که سیستم پشتیبان نمای اسپایدر از چه متریال و چه نوع سیستمی باشد دقت اجرا و ساخت از اهمیت بالایی برخوردار است. در تمام این مراحل مهندس ناظر سازه حضور داشته و با نظارت بر روند کار امکان بروز خطا را کاهش داده. پس از آن نقشه بردار بر اساس سازه پشتیبان ساخته شده مجددا اندازه برداری کرده تا با دقت بیشتری نقشه ساخت جام های شیشه ای به کارخانه داده شود. پس از آماده شدن شیشه های نمای اسپایدر و قرار دادن یراق آلات و اتصالات اسپایدری که همان چنگک های اسپایدری روتیل شکل که از جنس استیل ضد زنگ 316 می باشد در مکان مناسب خود اقدام به جای گذاری شیشه ها به وسیله این یراق آلات اسپایدری بر روی نمای ساختمان می شود. پس از نصب شیشه ها در محل خود فاصله بین شیشه ها را بوسیله چسب های مخصوص سیلیکونی پر کرده تا مانع نفوذ آب و محافظت بیشتر شیشه ها شود.

ابعاد شیشه های نمای اسپایدر

ابعاد شیشه ای نمای اسپایدر بر اساس مدول بندی محاسبه شد توسط طراح معمولا حداکثر بین عرض 420 و طول 240 سانتیمتر می باشد. البته این ابعاد شیشه ها تقریبی بوده و برای هر پروژه نماسازی باید بر اساس نیاز طرح ابعاد دهی انجام گیرد. ضخامت شیشه اسپایدر بین 10 تا 12 میلیمتر می باشد.

یراق آلات نمای اسپایدر

یراق آلات نمای اسپایدر از نوع استیل یا آهنی می باشد که مرغوب ترین نوع یراق آلات از نوع استیل 316 و در مرتبه پایین تر استیل 304 می باشد. یکی دیگر از مواردی که در قیمت یراق آلات تعیین کننده است سیستم سازه نگهدارنده نمای اسپایدر است که بر این اساس یراق آلات اسپایدر سازه های فین گلس و کابلی از سایر یراق آلات گران تر است شکل یراق آلات نمای اسپایدری به صورت X یا H می باشد. یراق آلات نمای اسپایدر با توجه به نوع سیستم اسکلت یا شاسی نمای اسپایدر از این بابت که نمای اسپایدر کابلی باشد یا فین گلس و خرپا شکل متفاوتی دارند.یراق آلان نمای اسپایدر به عبارتند از fitting و Routel و Tension Rodsو Strut Bar و Canopy Fitting.

شیشه اسپایدری

مهم ترین عامل در تعیین قیمت نمای اسپایدر نوع شیشه بکار رفته در نما می باشد. انواع شیشه به کار رفته در نمای اسپایدر به شرح زیر می باشد. به دلیل تمرکز فشار خارجی بر روی نماهای اسپایدر به هیچ عنوان امکان استفاده از شیشه ساد وجود ندارد و حتما باید از شیشه سکریت استفاده نمود. در صورتی که ارتفاع نمای اسپایدر بیشتر از سه متر باشد باید از شیشه های سکریت و لمینت استفاده شود. شیشه های دو جدار یکی دیگر از انواع شیشه هایی است که در نمای اسپایدر قابل استفاده است در تولید این شیشه ها از رینگ های آلومینیومی بین دو شیشه که مانع خروج گاز شده استفاده می شود. شیشه های کیرستالی برای نماهای اسپایدری استفاده می شود که به دنبال شفافیت بیشتر می باشند.

شیشه اسپایدر چیست؟

مهم ترین جز نمای اسپایدر شیشه است اینکه شما می خواهید نما اسپایدر اجرا شده دارای چه خصوصیاتی از نظر عایق صدا, حرارت و یا در چه منطقه آب هایی زندگی می کنید می توانید از انواع شیشه های سکریت و لمینت یا دو جداره و شفاف که با نام شیشه های کیریستالی نیز معروف هستند در مناطق که روز های ابری زیادی دارند استفاده کنید و یا شیشه های مات و رنگی در مناطقی که روزهای آفتابی زیادی دارند استفاده کنید علاوه براین می توانید از شیشه های ضد ضربه و شیشه های ضد گلوله نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که به دلیل تمرکز فشارهای خارجی مانند باد و جاذبه بر روی نماهای شیشه ای اسپایدر به هیچ عنوان امکان استفاده از شیشه های ساد در نما وجود ندارد و حتما باید از شیشه های سکریت و لمینیت شده با ضخامت حداقل 10 میلیمتر استفاده شود. اگر ارتفاع نمای اسپایدر از سه متر بلندتر باشد باید بدون تردید از شیشه های سکریت و لمینت استفاده شود.

قیمت نمای اسپایدر و قیمت شیشه اسپایدر

قیمت نمای اسپایدر بر اساس متر مربع می باشد. در برآورد قیمت نمای اسپایدر نوع شیشه اسپایدر و سازه نگهدرانده شیشه ها کیفیت یراق آلات اسپایدری و ارتفاع نما تعیین کننده هستند. حدود قیمت برای نمای شیشه اسپایدر برای شیشه های سکریت با ضخامت 10 تا 12 میلیمتر بین 400 هزار تومان تا 500 هزار تومان می باشد و قیمت نمای شیشه ای اسپایدر برای ضخامت های بالاتر و شیشه های سکریت و لمینت شده بین 600 هزار تومان تا 800 هزار تومان است. البته اگر قیمت سازه نگهدرانده شیشه های نمای اسپایدر را با هم مقایسه کنیم نمای اسپایدر فین گلس از دیگر نماهای شیشه ای اسپایدر یعنی نمای اسپایدر استیل و کابلی گرانتر است.

قیمت اجرای نمای اسپایدر

در نحوه بر آورد قیمت اجرای نمای اسپایدر مواردی چون نوع و کیفیت شیشه به کار رفته در نمای ساختمان از نظر سکریت یا لمینت و تک جداره یا دو جداره بودن و ابعاد شیشه ها و ضخامت شیشه ها و همچنین کیفیت یراق آلات اسپایدری از این لحاظ که ساخت کدام کارخانه و برندی هستند و چند شاخه بودن یراق آلات اسپایدری و از همه مهمتر در ساخت سازه پشتیبان نمای اسپایدر از چه متریالی و چه نوع سیستمی استفاده شده باشد تاثیر گذار هستند. قیمت نمای اسپایدر بین 3500000 ریال تا 14000000 ریال می باشد. برنده ها معروف تولید کننده اتصالات و یراق آلات نمای اسپایدر که در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : Only-SMP-KINGLONG-DONGGE

انواع نمای شیشه اسپایدر

نمای شیشه اسپایدر کابلی که از ترکیب کابل های گالوانیز یا استیل که به صورت شبکه ای یا تور مانند که از اتصال بین یراق آلات چنگکی شکل اسپایدری با جام های شیشه و شاسی فلزی سازه شکل می گیرد. محاسبه دقیق سیستم پشتیبان این نوع نمای اسپایدر بسیار پیچیده می باشد. زیبای و مدرنی این مدل نمای شیشه ای اسپایدر آن را به عنوان یکی از خاص ترین نماهای شیشه ای مطرح کرده است. نمای شیشه ای اسپایدر فین گلس که از طریق ستون های شیشه ای چند لایه به ضخامت های 20 میلیمتر به بالا و یراق استیل اتصال دهنده این ستون های شیشه ای به سازه اصلی ساختمان و یراق آلات اسپایدری و پنل های شیشه ای ساخته می شود. ویژگی اصلی این مدل نمای اسپایدر ظرافت و نور دهی و شفافیت فوق العاده آن است. نمای شیشه ای اسپایدری خرپا یا استیل که ساده ترین و در عین حال رایج ترین نوع نمای اسپایدری در ایران است از ترکیب سازه پشتیبان از جنس استیل و یا آهنی که به صورت ستون های عمودی از پروفیل یا لوله به همراه یراق اسپایدری و پنل های شیشه ای ساخته می شود.

ویژگی های نمای شیشه اسپایدر

سرعت بالای اجرای نمای اسپایدر

یک دست بودن نمای شیشه ای اسپایدر

شفافیت و نور دهی بالای نمای اسپایدر

مقاومت بالا در برابر زلزله و طوفان

زیبایی و مدرن بودن نمای اسپایدر

جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.