تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چگونه می توان یک رایانه را به تلویزیون متصل کرد ؟

پربازدیدها 

Posted 2 سال ago by needwebmaster / 791 views

چگونه می توان یک رایانه را به تلویزیون متصل کرد ؟

📷

سال ها قبل وقتی همه ما از ریموت کنترل حرف می زدیم و تعجب می کردیم ، افراد زیادی در حال مطالعه روی مسائلی فراسوی کنترل از راه دور بودند . آنها چیزی در سر داشتند که باعث می شد مرز بین لوازم دیجیتال از بین برود و در نهایت منجر به یکی شدن آنها شود . این افراد رویای ادغام سیستم ها را در سر می پروراندند.

چرا کامپیوتر را به تلویزیون متصل می کنیم ؟

بیشتر گیمرها جهان عاشق تجربه ناب بازی در قالب های بزرگ ترند . همین نیز باعث شده تلویزیون بعد از نمایش فیلم و سریال به یک نمایشگر بازی های ویدئویی تبدیل شود . تجربه ای که شاید کم تر کسی از آن لذت نبرد و بی شک این اتفاق همراه جمع دوستان ، خانواده یا رقیبتان بسیار شیرین و به یاد ماندنی خواهد بود .

هرچند که اتصال کاپیوترها به تلویزیون تنها به منظور بازی و سرگرمی نیست ولی بخش عمده ای از آن را شامل می شود . این اتصال کاربردهای دیگری هم مانند کنترل دوربین های مدار بسته ، وب گردی و … دارد .

📷

آموزش اتصال کامپیوتر به تلوزیون

· ابتدا چک کنید که کامپیوتر یا لپ تاپ شما چه پورت های ورودی برای ویدیو دارد.معمولا کامیپوتر و لپ تاپ ها بیش از یک پورت دارند که عبارتند از :

v پورت وی جی ای

این پورت دارای ۱۵ پین یا برآمدگی در ۵ ردیف است که اتصال کامپیوتر به تلویزیون را تشخیص می دهد.

v پورت An S-video

یک پورت دایره ای با ۴ ، ۷ و شاید ۹ پین می باشد.

v پورت A composite video

این پورت دایره ای شکل است و معمولا با رنگ زرد کدگذاری میشود.

v پورت DVI

این پورت مستطیل شکل است و دارای ۲۴ پین در ۳ تا ۸ ردیف می باشد.این پورت برای اتصال های قوی تر است و شناسایی بهتری با استفاده از این پورت صورت میگیرد.

v پورت HDMI

این پورت مشابه پورت USB می باشد. ولی باریک تر و طویل تر است.این پورت از سال ۲۰۰۸ به محصولات اضافه شد

· چک کنید که تلویزیون شما چه پورت های ورودی را دربردارد. به صورت معمول پورت های ورودی بستگی در تلویزیون ها محدود تر هستند و بستگی به نوع تلویزیون و پیشرفته بودن آن دارد.پورت های اصلی در تلویزیون های فلت و هوشمند دو دسته هستند.

پورت composite video یا S-video

این پورت در تلویزیون هایی می باشد که استاندارد نمایش تصاویر را رعایت کرده اند. در واقع هرگونه تلویزیونی به صورت معمول این پورت را دارد. البته کیفیت بالایی را نمی توان از این تلویزیون ها انتظار داشت.

پورت های VGA, DVI یا HDMI

با استفاده از این پورت ها ، سیگنال های دیجیتالی دریافت میشوند و تصاویر باکیفیت تری را شاهد خواهیم بود.


با سایت چند اینچ همراه باشید


· از کابل مناسب برای اتصال استفاده کنید.

برای اتصال ورودی و خروجی به یکدیگر ، باید از کابل های مناسب استفاده کنید. بدین منظور به نام و شکل پورت های خود دقت کنید .گاهی کابلی که خریداری می کنید با در نظر گرفتن شکل و نام پورت ها ، باز هم تفاوت های جزیی دارند که برای حل این مشکل باید از آداپتور یا رابط های مناسب استفاده کرد.

· در صورت نیاز از کابل صوتی استفاده کنید.

برخی از پورت ها هوشمند هستند و با اتصال پورت مربوط به تصویر ، صوت نیز پخش میشود. این در حالی است که اغلب تلویزیون و کامپیوتر ها این قابلیت را ندارند و باید جداگانه کابل صوتی را متصل کرد.

در صورتی که در کامپیوتر خود پورت HDMI دارید ، معمولا نیازی به اتصال کابل صوتی جداگانه نیست. در غیر این صورت کابل صوتی خریداری کنید. این کابل سوزنی شکل و دارای آیکن هدست روی بدنه می باشد.

📷

· بعد از بررسی کابل ها و اتصالات ، ابتدا کامپیوتر خود را خاموش کنید.

· مانیتور خود را جدا کنید. در صورتی که کارت ویدیو HDTV دارید ، می توانید بدون در نظر گرفتن این مرحله ، به کار خود ادامه دهید.

· کیس خود را در کنار تلویزیون قرار دهید

· کابل را از پورت خروجی به پورت ورودی تلویزیون وصل کنید

دقت کنید که در صورتی که نیاز به رابط یا آداپتور دارید ، رابط ها را به صورت زیر خریداری کنید:

v An HDMI به HDMI cable

v A VGA به VGA cable

v An S-video به RCA

v A DVI به VGA cable

· کابل صوتی را نیز به تلویزیون وصل کنید.

· سپس مشخص کنید که ورودی شما به تلویزیون از کامپیوتر می باشد. در صورتی که با تنظیمات تلویزیون خود آشنایی ندارید ، از دفترچه راهنما استفاده کنید.

· در صورتی که با اتصال اولیه کابل ، صدایی نمیشونید ، تنظیمات صوتی تلویزیون خود را روی AUDIO تنظیم کنید.

· کامپیوتر یا لپ تاپ خود را روشن کنید.

· بعد از اتصال ، رزولوشن تصویر را تغییر دهید. بدین منظور با راست کلیک روی صفحه ، می توانید گزینه ی screen resolution را تغییر دهید.

📷

در نهایت سیستم شما آماده است تا یک تجربه خوب و به یاد ماندنی را با آن سپری کنید . در صورت بروز هر یک از مشکلات احتمالی مراحل فوق را چک نموده و مجددا انجام دهید .

chandinch.ir

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.