تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

زندگی شهری، سالمندان و کودکان، توان سلامت راه حلی را ارائه کرده است

با این که زندگی در شهر از مزایا و امکانات خوبی برخوردار است، اما معایب خاص خود را هم دارد. در شهر اکثر اعضای خانواده شاغل هستند و مدت زیادی از روز را در محل کار و پس از آن در ترافیک های کلان شهر ها می‌گذرانند. به صورتی که وقت بسیار کم تری را با خانواده خود خواهند گذراند. لیکن باید به این نکته توجه داشته باشیم که دو قشر آسیب پذیر جامعه یعنی کودکان و سالمندان که قادر به اشتغال نیستند، بایستی به تنهایی در خانه بمانند.

خلاف باور عامه مردم، سالمندی مساوی با ناتوانی، افسردگی و حس تنهایی نیست. سالمندی بخش مهم و شیرینی از چرخه‌ی زندگی است که فرد سالمند می‌تواند تجارب حاصله از ده‌ها سال زندگی خود را در اختیار دیگران بگذارد. هیچ گاه به این فکر نکنید که سالمندی یعنی عدم توانایی در انجام کارهای شخصی. اگر یک پرستار سالمند در کنار این عزیزان حضور داشته باشد و به تغذیه، تحرک، دارو ها و … ایشان توجه کامل را مبذول دارد، فرد سالمند می‌تواند زندگی توام با شادی و سلامتی را تجربه کند. همه‌ی ما می‌دانیم که در اکثر موارد سپردن سالمند به خانه‌ی سالمندان کار درستی نیست و باعث افزایش حس تنهایی در وی خواهد شد.

Grandma with thumb up Free Photo

مراقبت از سالمند

 

اما روی دیگر سکه‌ی زندگی شهرنشینی مربوط به نگهداری از کودکان خصوصا کودکان کم سن و سال است. والدین شاغل عموما وقت کافی برای گذراندن وقت با فرزندان خویش را ندارند . این در حالی است که خردسالان نیاز بسیاری به توجه و مراقبت دارند. آن ها نیاز به فردی دارند که مراقب تغذیه و آموزش آن ها باشد. از مواردی که حتما باید برای کودکان در نظر داشت، می‌توان خوردن سه وعده غذایی سالم شامل انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی، خواب کافی، آموزش‌های لازم، تحرک کافی، صحبت و گفت و گو با کودک را نام برد که اغلب والدین شاغل به علت کمبود وقت قادر به انجام این اعمال نیستند. پرستار کودک در این زمینه می‌تواند کمک شایانی به رشد و سلامت کودک دلبند شما ارائه کند.

 

مطالب خواندنی:

Portrait of young smiling beautiful woman fixing a diaper on a newborn Free Photo
مراقبت از کودک

 

مرکز درمانی و توانبخشی « توان سلامت» مفتخر است که اعلام کند با بیش از 10 سال تجربه در زمینه پرستاری کودک و سالمند ، آماده ارائه خدمات در این زمینه می‌باشد. کارشناسان این مجموعه همه‌روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مراقبت از سالمندان و کودکان شما خواهند بود.

درباره « توان سلامت» بیشتر بدانید

تنها با یک تماس، مجرب‌ترین، متخصص‌ترین و دلسوزترین مراقبین و پرستاران در زمینه مراقبت از کودک و سالمندان عزیز، در منزل شما خواهند بود.

اطلاعات تماس با « توان سلامت»

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.